Wypompowani z wizytą u Senatora RP Władysława Ortyla

W dniu 03 listopada 2011 r., koordynatora akcji WYPOMPOWANI spotkała się z Senatorem Rzeczpospolitej Polskiej Władysławem Ortylem. Dostarczone zostały Senatorowi wszelkie dokumenty związane z akcją (List do MZ, Pisma z poparciem od Rzecznika Praw Pacjenta, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i innych organizacji) oraz wskazana została Ustawa z 3 grudnia 2010 r. o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania (Dz. U. z dnia 30 grudnia 2010 r.), która to ustawa jest główną podstawą do rozpatrzenia czy rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 stycznia 2011 r. jest zgodne z obowiązującym w Polsce prawem.

Podczas spotkania Pan Senator, wskazał ogólną drogę załatwiania tego typu petycji i obiecał wesprzeć nasze działania konsultacją prawną związaną ze wskazanymi w liście i ustawie prawami oraz zobowiązał się zainterweniować w momencie kiedy nasza petycja trafi do rozważań Senatu.

Liczymy na to, że złożona obietnica dana przez Pana Senatora, zostanie zrealizowana o czym już niedługo będziemy informować na naszej stronie.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Zostaw komentarz