Złożenie listu wraz z poparciem do Ministra Zdrowia

WAŻNE!!! W dniu 01-12-2011 r., w Kancelarii Ministerstwa Zdrowia złożony został oficjalnie list do Bartosza Arłukowicza Ministra Zdrowia oraz do Adama Fronczaka Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia wraz z ponad 12 tysiącami podpisów poparcia od obywateli dla naszej petycji oraz licznym wsparciem naszych działań od organizacji z całego kraju (przede wszystkim od Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, które zrzesza ponad 100 tys. członków).

Oficjalnie Minister Zdrowia powinien odpowiedzieć na ten list w ciągu 30 dni od daty złożenia. Bardzo ciekawi nas, jak Minister ustosunkuje się refundacji wkłuć dla wszystkich diabetyków.

W prawie całej Unii Europejskiej (oprucz Litwy i Estonii) wspomniana refundacja „wkłuć” obejmuje wszystkie osoby chore na cukrzycę, bez względu na wiek oraz dotyczy nie tylko samego wkłucia, ale też zbiornika na insulinę, wkładanego do pomp (to jest ewenement na skalę całej Unii). Dlaczego w Polsce jest inaczej???

Po złożeniu dokumentów, koordynatorka akcji udzieliła wywiadu dla Polskiego Radia, a materiał ten słyszalny był w „Jedynce” tego samego dnia.

Niestety w Ministerstwie nie można było zrobić nagrania samego spotkania.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Zostaw komentarz