Dyskusja na temat poprawy dostępności do świadczeń diabetologicznych w Polsce podczas seminarium „Innowacje w diabetologii”

Podczas seminarium „Innowacje w diabetologii – ocena dostępności w Polsce”, które odbyło się 02-12-2011 r. w Warszawie, miała miejsce bardzo istotna z naszego punktu widzenia, debata. Dotyczyła ona oceny i możliwości poprawy sytuacji w dostępie do świadczeń medycznych, pomocnych lub wręcz niezbędnych polskim diabetykom. W debacie poruszane były istotne kwestie mające na celu poprawę sytuacji diabetyków w Polsce i o dziwo nie niosące za sobą dużych, dodatkowych obciążeń dla finansów publicznych. Propozycje koncentrowały się na optymalizacji i efektywności wydawanych środków, a nie ich zwiększaniu, co jest również dla nas jednym z podstawowych argumentów.

W dyskusji oprucz koordynatorki akcji WYPOMPOWANI, udział brali:

Jarosław Nyk - Członek zarządu Fundacji WHC (prowadzenie dyskusji)
dr Dorota Fal – Ekspert Polskiej Izby ubezpieczeń (otwarcie dyskusji)
prof. Maciej Małecki – Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego
prof. Zbigniew Szawarski - Etyk i filozof medycyny, przewodniczący Rady Naukowej Fundacji WHC
dr Jarosław Skłucki – Członek zarządu Pomorskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia
Andrzej Bauman – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków
Alicja Szewczyk – Przewodnicząca Zarządu Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii

Źródło fot.: http://www.korektorzdrowia.pl/cms/Konferencje/Zrealizowane-seminaria/Innowacje-w-Diabetologii/Galeria-(1).aspx

Dziękujemy Fundacji Watch Health Care za zaproszenie nas na to spotkanie i umożliwienie uczestnictwa w interesującej dyskusji.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zostaw komentarz